Sunucu Storage Kurulumları

Sunucu Storage Kurulumları

Sunucu Storage Kurulumları

Tecrübeli ve alanında yetkin teknik ekibimizle sunucu ve storage kurulumlarınızı kusursuz bir şekilde tamamlıyoruz. Yıllardan bu yana kurumların operasyonel süreçlerinin desteklenmesinde ve teknoloji adaptasyonunda paha biçilemez tecrübeler edindik. İşletmeniz için temel kurulumlardan, planlama ve yönetime kadar alanında yetkin ekibimize güvenin.  

BT gücünüzün kaynağını oluşturan sunucularınız, performanstan güvenliğe kadar uçtan uca Panora Bilişim Teknolojileri güvencesi altında çalışsın.

İş gücünüzü yöneten uygulamaların çalışması için gerekli işlem kapasitesini sağlayan sunucular, işin devamlılığı açısından hayati öneme sahip. Bir projede uygun sunucu ve bileşenlerinin kurulum ve aktivasyonu ile kurulum sonrası güçlü bir servis desteğine sahip olması da en az yüksek performans ve verimlilik konusu kadar önemli. Panora Bilişim Teknolojileri’nin sunucu yönetimi odaklı çözüm ve hizmetleri, özellikle uygulamaların kesintisiz çalışması için yüksek erişilebilirlik, yedeklilik ve performans ihtiyacı bulunan işletmelere önemli özellikler sunuyor.

 

Sunucu İşletim Sistemi Yönetimi

Sunucuların fiziksel yapılarını en üst düzey verimlikte kullanılmasında işletim sistemi, tercihinden yönetimine çok önemli rol oynamaktadır. Sunucu üzerinde çalışan işletim sistemlerinin (Microsoft Windows Server, Linux Tabanlı, Unix vb.) sağlıklı olarak hizmet verebilmesi için gerekli güncellemelerin ve yama geçişlerinin yapılması, güvenlik açıklarının kapatılması, kullanıcı güvenlik ilkelerinin yapılandırılması, fiziksel ve yazılım tabanlı kaynaklarının yönetilmesi, gerekli durumlarda işletim sisteminin yeniden kurulması, sunucu servislerinin 7x24 hizmet verebilmesi sağlanır.

Sunucu kurulumlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılmaktadır. Firmanın kendi bünyesinde bir sunucusunun olması ve bu sunucu üzerinde çeşitli uygulamaların kullanılması işletmeye bir çok avantaj sağlamaktadır. Sunucu üzerindeki bu avantajlı uygulamaları şöyle sıralayabiliriz. Bu uygulamalar tek bir sunucu üzerine kurulacağı gibi birden fazla sunucuya da farklı uygulamalar kurulabilir.

Performansının yüksek olması: Çoklu kullanıcıya hizmet edeceğinden, çoklu işlemci desteği, hızlı raid bir disk sistemi, yüksek kapasitede bellek miktarı fazla CPU barındırmalıdırlar.

Genişletilebilir olması: Kullanılan sunucunun ihtiyaçlara göre ne kadar güncelleştirilebileceği. Örneğin, artan yüke karşılık işlemci sayısını ve ya hızını artırabiliyor mu, bellek miktarı ne kadar artabilir. İşletim sistemi ile uyumlulukları.

Ayaktalık: Kullanılan donanımlar yedekli olmalı arıza çıktığında sunucu içinde bulunan yedek donanım otomatik olarak devreye girmeli sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmeli.

Güvenlik: Son zamanda gerek kişisel bilgisayar gerek sunucu tarafında güvenlik kavramı önem kazanmış başlı başına bir konu haline gelmiştir bu noktada sunucuların güvenliği her şeyden daha önemlidir.

Sunucu sistemlerinin seçimi ve kurulumunda izlediğimiz yollar;

İşletmeniz ihtiyaçları doğrultusunda karşılıklı müzakere ile sunucu ya da sunucular donanımsal olarak belirlenir ve temin edilir.

İhtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak kullanmanız gereken işletim sistemleri ve yazılımlar belirlenir ve yazılımlar temin edilerek gerekli kurulumları yapılır ve lisanslanır.

Kurulan işletim sistemi üzerine ihtiyacınız olan hizmetler (WEB-DNS-FTP-MAIL-NAS-SAN vs..) kurularak konfigürasyonları yapılır.

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu ya da önceden kullandığınız Ticari ve kurumsal yazılımlar belirlenir ve kurulumları gerçekleştirilir.

Sistemin kısmen güvenliği sağlanarak gerekli teknik testler yapılır ve sistem tamamlanarak devreye alınır.

Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sunucular için sizlere konusunda uzman kadromuz ile anında Teknik Destek sunmaktayız.

Sizde, işletmenizin ihtiyaç duyduğu ürünlerin belirlenmesinde ve bu ürünlerin doğru konumlandırılmasına, mevcut altyapıya uygun tasarlanıp kurulmasına, yüksek verimlilikte çalışmasına, oluşan hataların en hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesine kadar bir çok alanda Panora Bilişim Teknolojileri’nden destek alabilirsiniz.


Bu kapsamda sizlere sunacağımız hizmetler şu şekilde sıralanabilir;


- Active Directory Tasarım ve Kurulumu

- Active Directory Migration

- Domain Controller

- Exchange Server Hizmetleri

- Exchange Server Migration

- Terminal Server Kurulumu

- Database Server Kurulumu

- IIS Hizmetleri

- Group Policy Çözümleri

- Windows SharePoint Services ve SharePoint Portal

- Microsoft Server 2003-2008 Kurulum ve Yapılandırılması

- Web Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması (Web Server)

- Mail Sunucu Kurulumu ve Yapılandırılması

- Ftp Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması (Ftp Server)

- Proxy Sunucu Kurulum ve Yapılandırılması

- SQL server kurulumları